MASÁŽE

Nabídka masáží

 
Klasická masáž
Klasická masáž Základní forma klasické masáže využívá různé typy tření a hnětení různé intenzity k ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených s častým stresem. Klasická masáž může být zaměřena buď na konkrétní část těla nebo na tělo jako celek.

Masáž je přizpůsobena potřebám klienta a tak se lze zaměřit na problematické partie. Klient při masáži leží uvolněně na masážním stole nebo sedí na židli a jeho tělo je přikryto ručníkem, což mimo jiné pomáhá zvyšovat příznivě  tělesnou teplotu.

Hlubšími masážními hmaty se rozrušují svalové zatvrdliny vznikající často po nadměrné fyzické námaze, např. po sportovních aktivitách mohou být svaly bolestivé a masáž pomáhá tyto svaly zregenerovat a sklidnit. Vhodně zvolené éterické masážní oleje mohou ještě účinek masáže zvýšit.


Lymfatická masáž
Jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Lymfatický systém a krevní oběh, jsou dva oběhové systémy, které existují vedle sebe. Na rozdíl od krevního systému nemá lymfatický systém svůj pohon.
Lymfatická masáž

Tekutina - lymfa - se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí stahování kosterních svalů. Lymfatické cévy jsou ve většině orgánu těla a slouží k odvodu škodlivin, které nahromaděním vytvářejí otoky.

Lymfa se filtruje v lymfatických uzlinách , kde probíhá řada imunitních reakcí, tvorba protilátek a likvidace choroboplodných zárodků, toxinů a mrtvých bakterii.

Lymfologii cíleně dosáhneme :

zrychlení toku lymfy v organizmu a tím odvod škodlivých látek z těla – pomoc při akné

 • vyprazdňování tukových buněk – co má za následek snižování hmotnosti , odstraňování celulitidy a zlepšení kvality kůže
 • zmenšení otoků
 • zvýšení imunity – můžeme odstranit nachlazení, alergie
 • urychleného vstřebávání hematomů – po úrazech
 • uvolnění a relaxaci organizmu

Lymfologie se nesmí dělat u lidí s diagnózou RAKOVINY !

Po lymfologii může nastat reakce organizmu v podobě
 • únavy nebo naopak aktivity
 • pocitu suchosti v ústech
 • bolestech hlavy
 • častého močení
 • při problémech s akné je třeba počítat se zhoršením stavu pokožky

K nastartování lymfatického systému je dobré absolvovat kúru v rozsahu 8 – 10 hodin v průběhu 3 týdnů.

Pak udržovat režim buď jednou měsíčně po 2 hodiny, nebo 3 týdenní kúru opakovat za půl roku.


Baňkování
Baňkování 1

Baňkování pomáhá odplavovat z těla všechny nečistoty potními žlázami a lymfatickým systémem. Metoda baňkování způsobí intenzivní prokrvení a způsobí pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dochází při masáži baňkováním k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolesti. Lze aplikovat i na kloub postižený otokem s vynikajícím účinkem.

Indikace:

Masáž šíje - pomáhá odstranit bolesti hlavy, potlačit migrénu a zároveň uvolnit svalstvo v této oblasti

Masáž bederní páteře - baňkování vám spolehlivě odstraní bolesti zad, dokonce pomáhá při bolestivé menstruaci a při ledvinových potížích

Masáž hrudní páteře - provádí se zezadu i zepředu, baňkování pomáhá při suchém kašli, pomáhá ulevit při astma, zánětech průdušek a dalších obtížích spojených s kašlem

Masáž podbřišku - baňkování je výborná metoda při problémech s močovým měchýřem a častých zánětech močových cest

Masáž kyčelního kloubu - baňkování je vhodné i při zánětech, bolestech kyčelního kloubu, aplikuje se přímo na postižený kloub

Masáž kolena - baňkování vás zbaví bolesti kolenního kloubu, pomůže při otocích způsobených namáháním kloubu či zraněním

Masáž lokte - masáž je účinná při všech bolestech  např. tenisový loket

Baňkování 2

Masáž chodidla a kotníku - baňkování při masáži chodidel pomáhá nejen při bolestech, ale i při gynekologických potížích, baňkování zlepšuje funkci srdce a napomáhá prokrvení končetin

Indikovány jsou jak traumatické stavy v subakutním či subchronickém stádiu i chronické otoky způsobené poruchou lymfatického systému.


Kontraindikace:

Trombózy - akutní trombózy a hluboké i povrchové záněty žil, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, cévní výduť v místě výskytu těchto nemocí Křečové žily - gangréna a aneurysma v místě výskytu těchto nemocí, akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce


 


Shiatsu
Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda ověřená staletími používání. Teoretickou základnu Shiatsu poskytuje ještě letitejší tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. V překladu z japonštiny "shiatsu" znamená tlak prsty. Pomocí palců, prstů a dlaní, též kolen, loktů nebo chodidel, je znovu obnovována energetická rovnováha těla.
Shiatsu 1

Cílem Shiatsu, jako léčebné metody, je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda každého člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie.

Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

Shiatsu 2

Účinky masáže Shiatsu jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Shiatsu masáže poskytované terapeutem s patřičným odborným výcvikem a nezbytnou praxí, podporuje zdraví a může být užito jako prevence péče o zdraví.

Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Může pomoci při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží.

Shiatsu 3
Provádí se zpravidla vleže na podlaze na měkké podložce v pohodlném oblečení z přírodního materiálu. Délka ošetření je 1 - 1,5h.


Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje.
Reflexologie plosky nohy
Reflexologie plosky nohy

Reflexologie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle.

V dnešní době se již využívá nejen masáže reflexních plošek nohou, ale i rukou zad, šíje atd. V některých případech tyto zóny můžou posloužit lépe než chodidla.

Například na rukou, když není možnost se zout, nebo je noha amputována, na uších pro možnost i trvalé stimulace.

Ve skutečnosti kůže, která je největším orgánem lidského těla, zabezpečuje komunikaci mezi vnitřním a vnějším světem.

Toho bohatě využívají všechny reflexologické techniky a praktiky u akupresury, shiatsu, čínské masáže atd.

Komunikace prostřednictvím kůže (reflexních plošek) je skutečně reflexní, protože reflexní ploška okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu nebo části těla svou zvýšenou citlivostí (například bolestí při zmáčknutí).

Podobně i opačně, když zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné reflexní plošky.

Tato masáž působí na organismus komplexně. Její použití je jak diagnostické, tak i léčebné.Lávové kameny
Masáž lávovými kameny (hot stones) Masáž lávovými kameny (hot stones) je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Provádí se za pomocí specielních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem. Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle = čakry na naše energetické cesty = meridiány, které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či při zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a klient se cítí unavený, podrážděný, vyčerpaný a nemocný. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovu obnovený tok energie klienta uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla.
 • Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání. Otevírají se kožní póry.
 • Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém.
 • Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
 • Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích.
 • Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na klientovu psychiku. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon (např. podnikatelé, herci, hudebníci a další zástupci uměleckého a společenského života).

  Kontraindikace

 • hypersensitiva na teplo
 • infekční onemocnění, záněty, horečka, pooperační stav
 • poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny, křečové žíly
 • onemocnění srdce, vysoký krevní tlak
 • diabetes, epilepsie
 • silná a bolestivá menstruace, těhotenství

?
Čínská tlaková masáž
Čínská tlaková

Základem této tlakové nebo bodové masáže, která je součástí tradiční čínské medicíny, je stimulace energetických (akupresurních) bodů na těle.

Problémy pohybového ústrojí můžou vzniknout jako důsledek nemoci svalů, šlach a kloubů, po pádu, prudkému pohybu, pohmoždění, zkroucení nebo namožení.

Podle tradiční čínské medicíny vlivem tepla, chladu, vítru, vlhka a sucha dochází k zablokování energie ve svalech, kloubech, šlachách, v různých orgánech...

Právě toutou masáží se stimulují tělesné oblasti a body a to vše s cílem, aby se v nemocných místech rozproudila krev, zpevnilo vazivo a také obnovila výživa svalů a kloubů.

Vleže nebo vsedě, záleží na problému, masáž provádíme velmi šetrně bez prudkých hmatů. Jemnými tlaky na určitá místa navrátíme přirozené mazivo kloubů, svalů a vaziv. Zároveň povzbudíme proudění krve a nervovou soustavu. Hlavní charakteristika této odblokovací masáže je "zlepšení stavu hned po první aplikaci".

Indikace: strnulost šíje, zablokovaná páteř, ischias, tenisový loket, problémy kloubů, šlach, svalů ...


?
Čínská tuina
Čínská tuina

Tuina, je uznávanou terapeutickou metodou, která se používá při léčbě celé řady zdravotních problémů.

Jedná se o druh masáže, který stimuluje proudy energie včetně aktivních bodů, které na nich leží a tudíž funguje na obdobném principu jako akupunktura.

Tuina se aplikuje po celém těle, s vyjímkou končetin včetně prstů u rukou a nohou, kde je vhodnější používat jehly.

Při aplikaci Tuiny používáme celou škálu masážních technik.

S jejich pomocí můžeme účinně stimulovat funkci jednotlivých meridiánů, vybalancovat proud energie Čchi a povzbudit činnost tělních tekutin a vnitřních orgánů, na nichž správná funkce těla a mysli pacienta závisí.

Mnoho zdravotních problémů je způsobeno blokádami na dráze energie, které mohou způsobovat bolesti, otoky a akumulaci odpadních látek.

Pakliže se nám povede energii znovu rozproudit a znovunastolit cirkulaci poškozených tkání, dojde k postupné rekonvalescenci.

Masáž navíc pacienta zanechá s příjemným pocitem fyzické a duševní relaxace a revitalizace.


?
Medová masáž
Medová masáž

Medová masáž pomáhá při stresu, chronických nemocech, důsledcích nezdravého životního stylu a proti stárnutí pleti. Při masáži medem dochází nejen k čištění pórů, ale také k důkladnému prokrvení pokožky. Léčivá síla včelího medu působí pokožkou přímo na organizmus.

Svým detoxikačním účinkem osvobozuje medová masáž celé tělo od usazenin, které se v průběhu let nahromadily z životního prostředí, potravin a léků.

Zjevné jsou její pozitivní účinky na stárnoucí a nečistou aknózní pleť. Med má silné detoxikační účinky a působí proti choroboplodným zárodkům. Kromě výborných účinků na pleť medová masáž zároveň silně oživuje celý organizmus. Je proto vhodná také při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu.


NmQyMG